16+

3 чакрым җәяү йөрүче балага блогер велосипед бүләк иткән

Казан янындагы Көек бистәсе белән Богородское авылы арасы 3 чакрым тирәсе. Бу җирлек Питрәч районына керә. Әлегә кадәр биредә асфальт юл салынмаган. 

3 чакрым җәяү йөрүче балага блогер велосипед бүләк иткән

Казан янындагы Көек бистәсе белән Богородское авылы арасы 3 чакрым тирәсе. Бу җирлек Питрәч районына керә. Әлегә кадәр биредә асфальт юл салынмаган. 

Көек авылында яшәүче Фәррүх исемле малай Богородское авылындагы мәктәпкә йөреп укый. Бу араны ул җәяү 1 сәгать уза. 3 көн элек юлда баручы Фәррүхны блогер Люция Алеева күреп ала һәм машинасына утыртып мәктәпкә кадәр илтә.

Бу хәлдән соң, Люция Инстаграмдагы дуслары ярдәме белән малайга велосипед бүләк итә.  

"Фәррүхнең тарихын ишеткәч күңелем тулды. Баксаң, малай көн саен – эсседә, салкында, яңгырда һәм карда шушы юлсыз юлдан йөри икән. Ул бер сәгать бара һәм бер сәгать кайта. Минем бик тә бу мөстәкыйль геройга ярдәм итәсем килде. Инстадусларыма кирәк булмаган велосипед сорап мөрәҗәгать иттем. Ә алар 50-100 сум – кем күпме булдыра ала, шулкадәр акча җыярга тәкъдим итте. Бер көн эчендә кирәкле сумма җыелды. Бер көндә хыял тормышка ашты! Могҗиза түгелме бу? Фәррүхның куллары шатлыктан калтырады, ә минем йөрәк менә чыгып китәр төсле иде. Без аңа хыялындагы велосипедны бүләк итә алдык! Дөньяда мәрхәмәтле кешеләр күп. Бер-береңә ярдәм итәргә кирәк!” - дип язган Люция Инстаграм сәхифәсендә. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Фарруха, того самого «бегущего мальчика», ожидал сегодня умопомрачительный сюрприз! Как это приятно и волнительно.. Его руки дрожали, а моё сердце готово было выпрыгнуть из груди! ВЕДЬ МЫ СМОГЛИ-ТАКИ ПОДАРИТЬ ЕМУ ВЕЛОСИПЕД МЕЧТЫ!❤️ А всё благодаря Вам, мои хорошие!Говорят, что мир не без добрых людей.. А я отвечаю: «Нет»! Мир ПОЛОН добрых людей! И помогать друг другу-прекрасно и обязательно нужно!?? Напомню, что мы случайно встретили Фарруха, бегущего в школу по полю из Куюков в Богородское! Пока мы его подвозили, выяснилось, что он ходит так каждый божий день! Час туда и час обратно.. По бездорожью! И в жару, и в дождь, и в снег..☀️?❄️ Я так прониклась его историей, что захотела помочь нашему самостоятельному герою и сделать его жизнь чуууть лучше!? Тогда я обратилась к Вам в Сториз, спросив, нет ли у кого-нибудь ненужного велосипеда.. И все как один написали мне: -Люция, давайте скинемся по 50-100₽ и наберём мальчишке на велосипед! Я открыла сбор и за 1 день мы с Вами собрали нужную сумму! Всего 1 день на то, чтобы исполнить мечту всей жизни!.. ????????? Это ли не чудо? Когда у человека есть хотя одно малюсенькое, но доброе намерение, и таких неравнодушных людей много, то, сложив это всё вместе, мы получаем ЧУДО!?? Спасибо всем, кто не остался в стороне! Кто захотел помочь чужому ребёнку.. Спасибо всем, чьё сердце излучает свет и доброту!? У Фарруха впереди ещё много счастливых дней, но этот день он не забудет никогда!❤️???

Публикация от Люция☀️Развлекаюсь с тремя???? (@lucia.aleeva)

 

 

Язмага реакция белдерегез

1

0

0

0

0

Реакция язылган инде

Комментарийлар

Мөһим

loading