Шәһри Казан

Көрәш бәйрәме. Бәйрәмгә әверелгән ярышлар

Бүген Теләчедә янә көрәш бәйрәме узды. Әйе, бәйрәм, чөнки Теләчедә һәр спорт, аеруча, көрәш ярышларын бәйрәм чарасына әверелдерә беләләр.

«Батыр» спорткомплексында «Теләче» спорт мәктәбе 2005 нче елда туган һәм аннан да яшьрәк егетләр арасында көрәш буенча ТРның спорт остасы Расих Әхмәт улы Габдрахманов призына район беренчелеге уздырды. 4 нче тапкыр үткәрелүче әлеге ярышта 124 көрәшче катнашты. Ярышларда Теләче районы егетләре генә түгел, күрше-тирә районнардан да яшь батырлар, булачак Сабантуй батырлары көч сынашты.

Бәйге нәтиҗәләре буенча командалар беренчелегендә Теләче, Арча, Кукмара, Лаеш районнары егетләре җиңү яулады. Җиңүчеләргә Кубоклар, грамоталар һәм медальләр, акчалата бүләк, җиңүче командага символик бүләк - тәкәгә сертификат, грамоталар һәм Кубок тапшырылды.

Җиңүчеләр исемлегенә дә күз салыйк. 2005 елда туган һәм аннан да яшьрәк катнашучылар:

мәктәпкәчә яшьтәгеләр:

 

до 30 кг:1 место- Сафин Самир 2015 Тюлячи

2 место- Мусин Аяз 2015 Тюлячи

3 место- Хабибуллин Гаяз 2016 Б.Меша

3 место – Сафин Тимур 2015 Баландыш

юноши

25 кг: 1 место- Галимзянов Альмир 2013 Тюлячи

2 место- Сафин Аскар 2013 Лаишево

3 место- Ахунов Самир 2012 Арск

3 место – Сибгатов Самир 2013 Баландыш

28 кг: 1 место-Файзрахманов Аяз 2011 Арск

2 место-Хакимуллин Нияз 2012 Арск

3 место-Исмагилов Ибрахим 2011 Б.Меша

3 место- Валиахметов Станислав 2012 Узяк

32 кг: 1 место –Мингазов Эдуард 2008 Арск

2 место – Гиниятуллин Лениз 2013 Б.Меша

3 место – Гайнутдинов Расуль 2011 Баландыш

3 место – Гумеров Айзат 2010 Тюлячи

36 кг:1 место- Абдрафеев Камиль 2009 Лаишево

2 место-Искандаров Ильяс 2010 Арск

3 место- Мусин Азат 2009 Тюлячи

3 место- Исмагилов Мухаммат 2009 Б.Меша

40 кг:1 место- Стипанов Ильяс 2009 Кукмор

2 место-Абдрафеев Булат 2009 Лаишево

3 место- Хайрутдинов Ибрахим 2009 Баландыш

3 место- Хазиев Азат 2009 Лаишево

43 кг: 1 место- Насибуллин Айрат 2006 Ст.Зюри

2 место-Стипанов Рамазан 2008 Кукмор

3 место-Набиев Ислам 2007 Кукмор

3 место- Сунгатуллин Руслан 2009 Арск

Реклама

46 кг: 1 место –Миннимуллин Инсаф 2009 Кукмор

2 место –Гиниятуллин Ильдан 2010 Тюлячи

3 место – Галимзянов Рушан 2008 Тюлячи

3 место- Сулимов Ринат 2007 Узяк

50 кг:1 место- Файзрахманов Рузель 2007 Арск

2 место- Гатауллин Инсаф 2005 Р.Слобода

3 место- Антонов Амир 2009 Тюлячи

3 место- Набиуллин Рустам 2006 Б.Меша

55 кг:1 место-Антонов Рамиль 2005 Тюлячи

2 место- Ибатуллин Ислам 2005 Б.Сабы

3 место-Файзрахманов Райнур 2005 Арск

3 место – Каримов Раниль 2007 Б.Меша

60 кг:1 место- Иванов Артур 2005 Кукмор

2 место-Нурматов Ранис 2007 Кукмор

3 место- Шакиров Фаиль 2005 Баландыш

3 место – Гараев Тахир 2008 Ст.Зюри

65 кг:1 место- Хамидуллин Нияз 2005 Б.Сабы

2 место- Ибрагимов Рафиль 2007 Б.Метески

3 место- Хафизов Айназ 2005 Шадки

3 место – Салихов Раиль 2006 Ст.Зюри

70 кг:1 место- Хайретдинов Ранил 2005 Арск

2 место- Ишмухаметов Тимур 2005 Лаишево

3 место- Ярмиев Ислам 2005 Тюлячи

3 место – Саттаров Амир 2007 Шадки

80 кг:1 место- Муратов Данияр 2005 Арск

2 место- Яруллин Булат 2006 Кукмор

3 место- Сираев Ильназ 2005 Пестрецы

3 место – Валиахметов Азат 2005 Б.Метески

св. 80 кг.1 место- Гарипов Язинур 2005 Б.Сабы

2 место-Газизов Аяз 2006 Кукмор

3 место- Саттаров Адель 2005 Шадки

3 место- Валиахметов Амир 2006 Арск

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: