Шәһри Казан

Билбаулы көрәш буенча иң дәрәҗәле турнирның берсе узды

Әлеге ярышларның дәрәҗәсе электән зур, чөнки анда җиңү яулаучыларга “Россиянең спорт мастеры” исеме һәм “Россиянең спорт мастерлыгына кандидат” разряды бирелә. Бу юлы да анда, Татарстаннан гына түгел, бәлки Россиянең башка төбәкләреннән дә көчле көрәшчеләр җыелган иде.

Теләчедә билбаулы көрәш буенча көрәш дөньясының атаклы вәкилләре, атказанган тренерлар Мәгаз Сәхабетдинов һәм Әсхәт Шәйхетдинов истәлегенә XVII нче турнир узды.

Әлеге ярышларның дәрәҗәсе электән зур, чөнки анда җиңү яулаучыларга “Россиянең спорт мастеры” исеме һәм “Россиянең спорт мастерлыгына кандидат” разряды бирелә. Бу юлы да анда, Татарстаннан гына түгел, бәлки Россиянең башка төбәкләреннән дә көчле көрәшчеләр җыелган иде.

Игътибарыгызга җиңүчеләр исемлеген тәкъдим итәбез.

Хатын-кызлар.

52 кг.:

1. Алена Фатыхова (Башкортстан), 2. Регина Нуретдинова (Татарстан), 3. Камилла Рафикова һәм Залинә Исламова (икесе дә - Башкортстан).

58 кг.:

1. Ксения Демидова (Татарстан), 2. Камилла Елисеева (Татарстан), 3. Елизавета Ловернова (Мәскәү) һәм Ульяна Еникина (Татарстан)

66 кг.:

1. Марьяна Зиннәтуллина, 2. Диләрә Латыйпова (икесе дә - Татарстан), 3. Ләйлә Баданшина (Башкортстан) һәм Әлфинә Фәхретдинова (Татарстан)

76 кг.:

1. Гөлия Мөбәракшина, 2. Энҗе Юсупова (икесе дә Татарстан)

76 кг.нан югары:

1. Айгизә Мөбәракшина (Татарстан), 2. Юля Растаскулова Юля (Мәскәү), 3. Алия Габдуллина (Татарстан) һәм Юлия Хөснетдинова (Башкортстан)

Реклама

Ир-егетләр:

62 кг.:

1. Тимур Латыйпов, 2. Данил Зубрилов, 3. Рәмзил Абдуллин һәм Алексей Абрамов (барысы да - Татарстан)

68 кг.:

1. Самвел Мхитарян (Татарстан), 2. Ибраһим Мусаев (Ленинград өлкәсе), Эмирхан Эсенов һәм Андрей Абдуллин (икесе дә Татарстан)

75 кг.:

1. Илназ Рамазанов (Татарстан), 2. Рәзил Шабиев (Башкортстан), 3. Денис Амаев (Пермь крае) һәм Булат Вафин (Татарстан)

82 кг.:

1. Роман Волков, 2. Алмаз Сәетов (икесе дә - Татарстан), 3. Григорий Семин (Владимир) һәм Шамил Зарипов (Башкортстан)

90 кг.:

1. Дамир Юсупов (Түбән Новгород), 2. Илнар Салимьянов (Башкортстан), 3. Максим Киселев (Рязань) һәм Илдар Байтимиров (Татарстан)

100 кг.:

1. Виталий Бальянов (Башкортстан), 2. Рәшит Сибагатуллин (Татарстан), 3. Раил Сагиров (Татарстан) һәм Р.Сабитов (Түбән Новгород)

100 кг.нан югары:

1. Андрей Чиндин (Удмуртия), 2. Зураб Маканзария, 3. Ф.Тимергалиев һәм Шайхетдинов Нурфат (Татарстан)

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: